Projektowanie i aranżacja wnętrz Śląsk

Projektowanie i aranżacja wnętrz Śląsk


Śląsk cały czas posiada dobrą markę regionu przedsiębiorczego, zaradnego i relatywnie bogatego. Niestety, jedna rzecz, która zawsze jest mu odmawiana, to piękno. Nasza firma nie będzie w stanie zapewnić mu pięknych ulic, wielkich gmachów czy wspaniałych parków, ale w zasięgu naszych możliwości jest sprawienie, by Śląsk był piękny od środka pięknem swoich wnętrz. We wszystkich domach i w budynkach użyteczności publicznej.
Musimy podkreślać, że projektowanie wnętrz Śląsk to nie tylko kwestia ich urody. Aranżacja wnętrz Śląsk jest właśnie w ten sposób często rozumiana, ale jest to opaczne ujęcie całego tematu. Sami identyfikujemy się jako architekci wnętrz, którzy są w stanie zapewnić im idealne połączenie funkcjo oraz formy.

W pierwszej kolejności zawsze najważniejsza jest funkcja, ergonomiczność przestrzeni i to, co klient będzie chciał w niej robić. Każdy, nawet najdrobniejszy fragment absolutnie każdego pomieszczenia stanowi obszar do konkretnego działania lub przynajmniej korytarz, w którym będziemy przemieszczali się pomiędzy konkretnymi działaniami. Ma to oczywiście gigantyczne znaczenie w miejscach użyteczności publicznej, gdzie aranżacja wnętrz Śląsk musi uwzględniać możliwość poznania charakteru przestrzeni na pierwszy rzut oka i odnalezienia się w niej, chociaż jest się tam po raz pierwszy. Projektowanie wnętrz Śląsk w ujęciu wnętrz prywatnych wcale jednak nie kładzie mniejszego nacisku na czynniki funkcjonalne. Nawet najpiękniejsze pomieszczenie, które nie będzie odpowiednio przygotowane do służenia nam, zostanie bardzo szybko przez jego użytkownika odrzucone.
Czy piękno, estetyka wnętrza są zatem elementami drugorzędnymi, wtórnymi? Nie. Nie można tak stawiać sprawy. Każdy kolor, każda faktura, każde źródło światła jest częścią systemu, w którym realizowana jest i funkcja, i sama obecność. Pomieszczenie musi być w symbiozie z jego użytkownikiem i właśnie taka symbioza często w ostatecznym ujęciu jest uznawana za piękno. Przestrzeń musi służyć wszystkim naszym zmysłom.